| Anaa939839393 a întrebat:

Hey! Am o problema la imprimanta CANON TS3351. Apare eroare pe acel ecran, E05, adica cartusele nu pot fi citite. Ce pot sa fac? Singura modalitate e sa cumpar alte cartuse?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O solutie folosita de mine la o imprimanta Canon a fost CISS-ul. Ai aici asa ceva: https://www.prioritar.ro/......la-7569360
Solutia functioneaza dupa ce ai inlocuit cartusele alea cu unele noi, functionale. E o cheltuiala mai mare dar eu am facut de la inceput operatiunea. Altfel nu ai ce face decat sa folosesti cartuse noi, originale. Alea se mai pot incarca de cateva ori. Cand iti mai cumperi imprimante cauta cele supranumite "Tank". Sunt cele mai fiabile.

| sierra1 a răspuns:

Ai incercat cumva să le umpli?

| Anaa939839393 explică (pentru sierra1):

Ă, nu. Dar el zice ca nu le poate citi. Adica nici nu da voie sa scoti ceva la xerox. Adica cel putin nici foaia nu o trage.