| Lorely a întrebat:

Am imprimanta Canon MP190 si imi da eroare "E 1 6" si mi se aprind ledurile de la cartuse. O data la color, apoi la negru. Cartusele sunt noi si n-am scos mai mult de 10 foi la imprimanta si nu sunt nici uscate. Cum pot sa repar problema asta? Nu pot nici sa scanez.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Usually, pressing the stop/resume button for 6 to 10 seconds solves
the problem

| Adikis a răspuns:

Am si eu o imprimanta Canon asemanatoare. Ai scos cumva imprimanta din priza in timp ce aceasta mergea sau inca nu era complet oprita? Eu am patit-o de doua ori cu aceleasi simptome pe care le descrii tu. Odata din graba si din neatentie am scos imprimanta din priza inainte ca aceasta sa se opreasca si a doua oara am scapat 50 de bani in locul unde se pune hartia si nu am observar, dar cand am pornit imprimanta, aceasta mi-a detectat bucata demetal si s-a blocat la fel. Eu am vorbit cu cei de le Domo, de unde am luat-o si din cate imi amintesc mi-au resoftat-o, sau oricum ceva pe plan al softului. M-a costat 30 sau 50 de lei