| AlexammX a întrebat:

Hey buna.Mi-am pierdut buletinul..si parintii nu stiu..maine plec la mare si nu vreau sa le stric concediul...ce plan pot sa fac? Sa ii apun mamei ca i l-am dat si ca nu stie unde l-a pus? Vreau sa precizez ca buletinul era provizoriu, din hartie si trebuia schimbat. Trecusera de abia 7 luni..si intr-un an expira.

Răspuns Câştigător
| ClatitaCuMiere a răspuns:

Nu iti trebuie buletin la mare, nu le spune nici ca il ai, nici ca nu il ai.
Zi ca l-ai pierdut cand va intoarceti din vacanta.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i minti! Daca mergi cu ei la mare nu-ti trebuie Carte de Identitate (buletine nu se mai fac). Ei pot garanta ca tu esti copilul lor si gata. Oricum, politia te poate gasi in baza lor de date. Cand vii te prezinti la primarie si-ti fac altul.

| Sophieka a răspuns (pentru Salontanul):

Buna seara,

Cum nu se mai fac buletine?

| Salontanul a răspuns (pentru Sophieka):

Buletinul semana cu pasaportul: http://bit.ly/2KmuA3l
Cele de acum se numesc Carti de Identitate. Citeste Art. 12, Alin. 2 din lege sa vezi ca buletinul este nominalizat separat de CI: https://bit.ly/2EhMS7j

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa le spui adevarul, ca sa nu se faca naibii de rusine la receptie, cand fac cazarea si nu gasesc buletinul tau.
Macar stiu ce au de facut.

| Ineys a răspuns:

Da, desigur... cea mai buna solutie e sa minti.
*Sarcasm*.

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Nu are rost sa minti, daca nu treci granita nu iti trebuie buletin. Sau cel putin asa era înaintr de corona.

| Pati2500c a răspuns:

Nu ii minti, e doar o hartie. De ce le ai strica concediul cu asta? Se poate face altul, momentan nu cred ca ai nevoie de el. Ca sa iesi din tara ai nevoie de pasaport

| MihaiV01 a răspuns:

Ai vreo poza cu buletinul tau sau o copie?