| volly2861 a întrebat:

Buna seara, in curand imi expira buletinul si voi fi nevoit sa imi fac unul provizoriu deoarece nu am acte pe casa.Nu stiu sigur daca mai este valabila anexa 14, poate stie careva.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa mearga cineva cu actul casei ca sa declare ca te ia in spatiu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot face nici macar buletin provizoriu, daca propietarul casei nu merge cu tine la Politie, sa declare ca te ia in spatiu.

| Brizbriz a răspuns:

Https://e-juridic.manager.ro/......26323.html
pare a fi

oricum LEGEA E O IMBECILITATE COMUISTA, adica, daca nu am domiciliu, atunci nu mai sunt cetatean roman care are DREPTUL la buletin?!?