| TheLastDancer15 a întrebat:

Hey!
Dati-mi un top cu numele liceelor din Bucuresti [nu toate-majoritatea] de la cele mai bune la cele. mai putin bune big grin
Promit : funda +/ vot!

Răspuns Câştigător
| qtheodora a răspuns:

Sau
Centrul Pilot de Pedagogie Corabia
Centrul Şcolar Nr. 3
Centrul Şcolar Regina Elisabeta
Colegiul Economic A. D. Xenopol
Colegiul Economic Hermes
Colegiul Economic Viilor
Colegiul Economic Virgil Madgearu
Colegiul German Goethe
Colegiul Naţional Aurel Vlaicu
Colegiul Naţional Bilingv George Coşbuc
Colegiul Naţional Cantemir Vodă
Colegiul Naţional de Informatică Tudor Vianu
Colegiul Naţional Elena Cuza
Colegiul Naţional Emil Racoviţă
Colegiul Naţional Gheorghe Lazăr
Colegiul Naţional Gheorghe Şincai
Colegiul Naţional Ion Luca Caragiale
Colegiul Naţional Iulia Haşdeu
Colegiul Naţional Matei Basarab
Colegiul Naţional Mihai Eminescu
Colegiul Naţional Mihai Viteazul
Colegiul Naţional Octav Onicescu
Colegiul Naţional Sfântul Sava
Colegiul Naţional Spiru Haret
Colegiul Preuniversitar Doctor Cantacuzino
Colegiul Romano-Catolic Sfântul Iosif
Colegiul Tehnic de Arhitectură Ioan N. Socolescu
Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Dumitru Moţoc
Colegiul Tehnic de Material Rulant
Colegiul Tehnic de Poşta şi Telecomunicaţii Gheorghe Airinei
Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida
Colegiul Tehnic Edmond Nicolau
Colegiul Tehnic Energetic
Colegiul Tehnic Mecanic Griviţa
Colegiul Tehnic Media
Colegiul Tehnic Miron Nicolescu
Colegiul Tehnic Petru Maior
Colegiul Tehnic Petru Rareş
Colegiul Tehnic Traian
Grup Şcolar de Arte şi Meserii Dimitrie Paciurea
Grup Şcolar de Arte şi Meserii Spiru Haret
Grupul Şcolar Agricol Viaceslav Harnaj
Grupul Şcolar de Chimie Costin Neniţescu
Grupul Şcolar de Construcţii Anghel Saligny
Grupul Şcolar de Construcţii-Montaj Elie Radu
Grupul Şcolar de Construcţii-Montaj Mihai Bravu
Grupul Şcolar Doamna Stanca
Grupul Şcolar Economic Mircea Vulcănescu
Grupul Şcolar Electronică Industrială
Grupul Şcolar Industrial Constantin Brâncuşi
Grupul Şcolar Industrial Construcţii Căi Ferate
Grupul Şcolar Industrial Dacia
Grupul Şcolar Industrial Dimitrie Gusti
Grupul Şcolar Industrial Gheorghe Asachi
Grupul Şcolar Industrial Grigore Cerchez
Grupul Şcolar Industrial Mecanică Fină
Grupul Şcolar Industrial nr. 19
Grupul Şcolar Industrial Petre Poni
Grupul Şcolar Industrial Republica
Grupul Şcolar Industrial Sfântul Pantelimon
Grupul Şcolar Industrial Timpuri Noi
Grupul Şcolar Industrial Unirea
Grupul Şcolar Iuliu Maniu
Grupul Şcolar Nichita Stănescu
Liceul Bilingv Miguel de Cervantes
Liceul Cronos
Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza
Liceul de Coregrafie Floria Capsali
Liceul de Metrologie Traian Vuia
Liceul de Muzică Dinu Lipatti
Liceul de Muzică George Enescu
Liceul Economic Bucureşti
Liceul Economic Costin C. Kiriţescu
Liceul Economic Octav Onicescu
Liceul Economic Univers XXI
Liceul Ecoprof
Liceul FEG
Liceul George Călinescu
Liceul Internaţional de Informatică
Liceul Marin Preda
Liceul Mircea Eliade
Liceul Profesia
Liceul Sfânta Maria
Liceul Ştefan cel Mare şi Sfânt Bucovina
Liceul Teologic Adventist
Liceul Teologic Baptist Logos
Liceul Teologic Greco-Catolic Timotei Cipariu
Liceul Teologic Penticostal Emanuel
Liceul Teoretic Ady Endre
Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza
Liceul Teoretic Alexandru Vlahuţă
Liceul Teoretic Benjamin Franklin
Liceul Teoretic Bucureşti
Liceul Teoretic C.A. Rosetti
Liceul Teoretic Constantin Brâncoveanu
Liceul Teoretic Dante Alighieri
Liceul Teoretic Decebal
Liceul Teoretic Dimitrie Bolintineanu
Liceul Teoretic Dr. Constantin Anghelescu
Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
Liceul Teoretic Grigore Moisil
Liceul Teoretic Hyperion
Liceul Teoretic Ion Barbu
Liceul Teoretic Ion Creangă
Liceul Teoretic Ion Neculce
Liceul Teoretic Jean Monnet
Liceul Teoretic Lucian Blaga
Liceul Teoretic Mihail Sadoveanu
Liceul Teoretic Nicolae Iorga
Liceul Teoretic Ştefan Odobleja
Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
Liceul Teoretic Victor Babeş
Liceul Traian Lalescu
Liceul Waldorf
Seminarul Teologic Liceal Ortodox
Şcoala Centrală
Şcoala de Arte şi Meserii Nr. 2
Şcoala de Arte şi Meserii Nr. 3
Şcoala de Arte şi Meserii Nr.10
Şcoala Postliceală Sanitară Baptistă
Şcoala Postliceală Sanitară Carol Davila
Şcoala Postliceală Sanitară Christiana
Şcoala Postliceală Sanitară Cronos
Şcoala Postliceală Sanitară Fundeni
Şcoala Postliceală Sanitară Gheorghe Marinescu
Şcoala Superioară Comercială Nicolae Kretzulescu

sau

http://mate.info.ro/Resources/ro-RO/Licee_Bucuresti.aspx

5 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Home » Index licee si colegii » Index licee Bucuresti
Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 1
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee pe aceasta pagina: Colegiul National Sfantul Sava, Colegiul National Ion Luca Caragiale, Colegiul National de Informatica Tudor Vianu, Colegiul German Goethe, Colegiul National Aurel Vlaicu, Liceul Teoretic Constantin Brancoveanu, Liceul Teoretic Ion Neculce, Liceul Teoretic Jean Monnet, Liceul Teoretic Nicolae Iorga, Liceul Teoretic Alexandru Vlahuta, Liceul Bilingv Miguel de Cervantes, Liceul de Muzica George Enescu, Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza, Liceul Teologic Greco-Catolic Timotei Cipariu, Liceul George Calinescu, Colegiul Tehnic Mecanic Grivita, Grupul Scolar Industrial Constructii Cai Ferate, Colelgiul Tehnic Media, Colegiul Tehnic de Material Rulant, Colegiul Tehnic de Arhitectura Ioan N. Socolescu, Grup Scolar de Arte si Meserii Dimitrie Paciurea, Grupul Scolar Agricol Viaceslav Harnaj, Colegiul Economic Virgil Madgearu, Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila, Scoala Postliceala Sanitara Gheorghe Marinescu, Scoala Postliceala Sanitara Baptista, Scoala de Arte si Meserii Nr.10, Liceul Cronos, Liceul FEG, Scoala Postliceala Sanitara Cronos

Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 2
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee imprtante: Colegiul National Mihai Viteazul, Colegiul National Cantemir Voda, Colegiul National Spiru Haret, Colegiul National Iulia Hasdeu, Colegiul National Mihai Eminescu, Colegiul National Emil Racovita, Liceul Teoretic Ady Endre, Liceul Teoretic Lucian Blaga, Liceul Teoretic Victor Babes, Liceul Teoretic Mihail Sadoveanu, Liceul Teoretic C.A. Rosetti, Scoala Centrala, Colegiul National Bilingv George Cosbuc, Liceul Waldorf, Grupul Scolar Industrial Sfantul Pantelimon, Colegiul Tehnic Traian, Grupul Scolar Industrial Constantin Brancusi, Grupul Scolar Electronica Industriala, Grupul Scolar Industrial Mecanica Fina, Colegiul Tehnic Edmond Nicolau, Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida, Colegiul Economic A. D. Xenopol, Colegiul Economic Hermes, Centrul Scolar Regina Elisabetha, Scoala Postliceala Sanitara Fundeni, Scoala Postliceala, Liceul Economic Particular Octav Onicescu, Liceul Teoretic Bucuresti,, Liceul Ecoprof

Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 3
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee pe aceasta pagina: Colegiul National Matei Basarab, Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza, Liceul Teoretic Dante Alighieri, Liceul Bilingv Decebal, Liceul Teoretic Benjamin Franklin, Liceul Teologic Baptist Logos, Grupul Scolar de Chimie Costin Nenitescu, Grupul Scolar Nichita Stanescu, Grupul Scolar de Constructii Anghel Saligny, Grupul Scolar de Constructii-Montaj Mihai Bravu, Grupul Scolar de Constructii-Montaj Elie Radu, Grupul Scolar Industrial Unirea, Grupul Scolar Industrial Republica, Grupul Scolar Industrial Timpuri Noi, Grupul Scolar Industrial Nr. 19 (R.A.T.B.), Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu, Liceul International de Informatica, Liceul Traian Lalescu, Liceul Teoretic Hyperion, Liceul Profesia, Liceul Sfanta Maria

Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 4
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee pe aceasta pagina: Colegiul National Gheorghe Sincai, Liceul Teoretic Ion Creanga, Liceul de Metrologie Traian Vuia, Liceul de Coregrafie Floria Capsali, Liceul de Muzica Dinu Lipatti, Seminarul Teologic Liceal Ortodox, Colegiul Romano-Catolic Sfantul Iosif, Liceul Teologic Adventist, Liceul Teologic Penticostal Emanuel, Colegiul Tehnic Miron Nicolescu, Colegiul National Octav Onicescu, Grupul Scolar Industrial Dacia, Grupul Scolar Economic Admin. Mircea Vulcanescu

Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 5
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee pe aceasta pagina: Colegiul National Gheorghe Lazar, Liceul Teoretic Ion Barbu, Liceul Teoretic Dimitrie Bolintineanu, Liceul Teoretic Stefan Odobleja, Colegiul Tehnic Energetic, Colegiul Tehnic de Industrie Alimentara Dumitru Motoc, Grupul Scolar Industrial Dimitrie Gusti, Grupul Scolar Industrial Grigore Cerchez, Colegiul Economic Viilor, Liceul Stefan cel Mare si Sfant Bucovina, Liceul Economic Bucuresti

Colegii si licee din municipiul Bucuresti, sectorul 6
Colegii, licee, scoli de arte si meserii, licee pe aceasta pagina: Colegiul National Elena Cuza, Liceul Teoretic Grigore Moisil, Liceul Marin Preda, Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu, Liceul Teoretic Eugen Lovinescu, Colegiul Tehnic Petru Rares, Colegiul Tehnic Petru Maior, Grupul Scolar Industrial Petre Poni, Grupul Scolar Iuliu Maniu, Colegiul Tehnic de Posta si Telecom. Gheorghe Airinei, Liceul Mircea Eliade, Grupul Scolar Industrial Gheorghe Asachi, Grupul Scolar Doamna Stanca, Liceul Economic Costin C. Kiritescu, Grup Scolar de Arte si Meserii Spiru Haret-Ucecom, Liceul Teoretic Dr. Constantin Anghelescu

Sper ca te-am ajutathappy

| qtheodora a răspuns:

Ms pentru. funda

| hope2destiny a răspuns:

Www.admitereliceu.ro sau.com, nu mai stiu exact:D

| SomethingNew a răspuns:

Sava, Lazar, Viteazu, Vianu, Moisil, Cosbuc, Hasdeu big grin Depinde de profilul la care vrei:d