| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey este adevarat ca laptele de migdale este pentru slabit?

Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Laptele de migdale are o multitudine de beneficii care te ajuta sa te mentii in forma si sa-ti pastrezi o sanatate de fier. Este ideal pentru cei cu probleme cardiovasculare sau cei care sufera de intoleranta la lactoza, intrucat nu contine colesterol sau lactoza.

Laptele de migdale este o bautura bogata in proteine, acizi grasi omega 3, vitamina E, zinc, magneziu, potasiu si fier, dar saraca in calorii.

beneficii ale laptelui de migdale:

1. Mentine greutatea in limite normale
In tandem cu o dieta eficienta si cu exercitii fizice, laptele de migdale va ajuta sa scapati de kilogramele in plus, sa va pastrati tonusul si sa aveti o stare de sanatate buna.

-DECI DAlaughing-

2. Asigura sanatatea inimii si a arterelor
3. Sanatatea sistemului osos
4. Ingrijirea pielii
Pielea are numai de castigat in urma consumului de lapte de migdale. Un pahar de lapte va ofera 50% din doza zilnica recomandata de vitamina E atat de benefica pielii. Vitamina E sau tocoferolul este un nutrient esential sanatatii pielii, cu proprietati antoxidante puternice, luptand impotriva efectelor nocive ale radicalilor liberi si ajutand la asimilarea vitaminei A.
5. Forta musculara

fundita te rog happy?