| KiLLeRthEb3st a întrebat:

Hey, maine am chimie si imi trebuie media incheiata. Trebuie sa aduc un produs de curatat sau desfundat etc care contine acid sulfuric si nu gasesc deloc prin magazine, imi puteti da un nume de produs ce contine acid sulfuric si poate fii cumparat din magazine?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Nu vei gasi produse care sa contina acid sulfuric in ele. acidul sulfuric e printre cei mai puternici acizi si e foarte coroziv. de asta nu exista produse la care oricine poate avea acces. cumparat separat il gasesti la magazine specializate in cantitati mici si diluat cam 30% daca nu ma insel.