| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey mi-am cumparat niste casti in urma cu 4 luni si acum mi sa desfacut cablul acela negru si a ramas doar firele care fac legatura si i-am banda adeziva sa tina sa nu se rupa si vreau sa intreb daca sa mai intamplat la careva asa si sa imi spuna cum a facut apropo daca l-as lipi cu super glue are ceva?

2 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Deci exact asa mi s-a intamplat doar ca... cu incarcatorul, Daca il ipesti cu super glue se ard firele, lasa-l cu banda adeziva! Incearca banda adeziva pentru cauciuc, e foarte buna, si tine. eu inca si acum am incarcatorul asa de 4 ani!

| rutanklan a răspuns:

Cu scotch e mai bine. Super glue are tendinta sa dizolve izolatia si aceasta intra intre fire si impiedica... Lasa cu scotch happy