| StaiCaTrag a întrebat:

Am avut niste casti care m-au tinut mult timp dar nu mi-a mai mers microfonul de la ele si cand le-am desfacut aveau un cablu rupt dar era prea mic ca sa il mai pot lipi acum am rupt microfonul de la ele si vreau sasepar microfonul de boxe si sa mi-l pun pe birou sa vorbrsc asa cu el numai ca nu stiu cum trebuie legate firele intre ele va spun acum cum sunt: este unul invelit cu rosu si inauntru are sarma galbena(de cupru) si inca unul langa el care este invelit cu alb si in el are la fel tot cupru astea sunt cele care vin dim microfon iar cele de la cablul cu care vreau sa leg microfonul adica cablul care contine mufa de bagat in pc are doua cabluri unul cu sarma albastra si unul cu sarma de cupru! Daca imi puteti spune cum le-as putea lega sa mearga microfonul v-as fi recunoscator co o fundita + un vot! deci va rog sa raspundeti numai daca stiti! Multumesc! Si stiu ca se pot lega dar nu stiu cum!

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, cauta pe google modelul de casti si eventual specifica o parte din problema (how to fix broken headphones "modelul tau de casti"), o sa gasesti o gramada de tutoriale, inclusiv pe youtube. Bafta!