| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey nu stiu d ece cand deschid computerul de fiecare data porneste cu un zgomot si dupa cateva minute revine la normal din ce cauza o fi?

6 răspunsuri:
| Ilusion :X a răspuns:

Bianca, taci daca nu stii!
Deci, sunetul acela il provoaca ventilatorul, probabil ca este praf in el. Sterge praful de-acolo, dar ai mare grija, sa fie inchis calculatorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai praf pe ventilatorul de la sursa (asa a fost in cazul meu),ai grija ca o sa se strice daca nu-l cureti, iti recomand o pensula (cum sunt alea de vopsea dar sa fie nouo tongue) si o surubelnita, desfaci carcasa si eventual sursa.
Posibil sa fie si de la coolerul procesorului (curatal si pe el de praf)
sau alte ventilatoare de genul celor de pe carcasa.
Daca asa nu rezolvi sa ma anuntiwinking

| RoseOfTheFire explică (pentru anonim_4396):

De ce vi tu si il cureti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu happy, dar daca nu e de la praf, posibil sa fie de la HDD si atunci îi mai grav.

| SwwaggBabee a răspuns:

Ai instalat ceva programe cu virusi...(si mie mi s-a intamplat) sterge ceva poze sau programe care nu iti mai trebuie sau du-ti unitatea centrala la verificat sa vezi care e e problema happy

| Naomiroxana a răspuns:

Posibil sa ai praf in unitate (il pot duce la curatat, la cineva care se pricepe)