| Bogdan2304 a întrebat:

Hey pe ce site pot vedea cati bani castiga youtuberi romani

Răspuns Câştigător
| Nesemnat a răspuns:

Https://socialblade.com/, nu este sigur este aproximativ, citeste ce scrie. Ceau. happy

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti vedea pe nici un site, banii trimis de Youtube se depoziteaza direct in contul personal al utilizatorului.

| Bogdan2304 explică (pentru Violleta2022):

Nu dar sunt site uri specializate care pot estima pentru ca nustou cum dar sti cati bani primesc pe reclama cat castiga

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti vedea nicaieri asa ceva... sunt putini cei care publica astfel de cifre. Un studiu poti vedea aici

http://razvanbb.ro/cati-bani-se-castiga-din-youtube/

In rest am mai vazut pe canalul lui Buhnici care are peste 266k abonati si cu 3-4 filme si cu 500k viewuri pe saptamana abia daca scoate 300$ pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu mi-a zis ca se castiga 1 dolar la 1000 de vizualizari. Daca un youtuber aduna 500.000 de vizualizari intr-o luna cu videoclipurile sale, va incasa 500 de dolari de la Youtube, asta daca este adevarata chestia cu 1$ la 1000 viz.

| Bogdan2304 explică (pentru anonim_4396):

Depinde de cati bani primeste pe reclama de aia am ne oie de un site specializat

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge chiar asa, conteaza cat de mult se puncteaza pe anunt...
E mai complicat, nici eu nu prea inteleg laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce cifre optimiste... mai mult de 10-15$ pe 100.000 view uri nu ia nimeni in Romania

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Site-ul se numeste Social Blade!
Cauta-l cu ajutorul motorului de cautare Google! Cand vei intra pe pagina, vei avea sun in coltul din dreapta o casuta, acolo scrii numele canalului persoanei curuia vrei sa ii vezi sumele estimate!
Link-ul site-ului: https://socialblade.com