| KoreGumiho95 a întrebat:

am o imprimanta MP250 si am reumplut cartusele, am facut resetarea, iar acum cand vreau sa scot ceva iese doar img roz iar scrsul negru nici nu pare pe foaie...ce s-a inamplat? laughing
Ajutati-ma! Ms

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alte cartuse! Dupa cat timp de la golire ai incarcat cartusele?

| bogdanstan a răspuns:

Salut si eu am aceeasi imprimanta. Deci intri in programul "Canon my printer" (daca ai instalate programele pentru imprimanta), dupa care la "Printer settings", dupa care la "Maintenance" si apoi la " Ink cartridge settings" si selectezi care doresti "black only", "color only" sau "both black and color". Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor.

| KoreGumiho95 explică (pentru bogdanstan):

Tot nu merge imaginea iese pe un fond verde si cu linii deschise

| bogdanstan a răspuns (pentru KoreGumiho95):

Selecteaza "black only", si ar trebui sa mearga. Si eu am avut aceasta problema cand am schimbat cartusul (negru) si nu stiam de ce imi printeaza doar color dar nu si negru. Bafta.