| UserName250000 a întrebat:

am o tastatura de tot rasul Va prezint o lista de taste care nu mai merg:
- Tasta G
- Tasta H
- Tasta Esc
- Tasta Alt
- Sageata Up
- Sageata Left
- Tasta Home

1. Nu am varsat nimic pe tastatura, iar laptop-ul nu este foarte vechi.
2. Probabil e de la Windows-ul meu 10 Enterprise 2016 LTSB
3. Nu am murdarit tastatura
4. Am grija sa nu intre praful
Fara raspunsuri cu: "Cumpara-ti tastatura externa" pentru ca nu vreau sa irosesc banii.
De la ce-o fi? De la porcaria asta de Windows 10 Enterprise?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Personal nu am testat windows 10 enterprise, dar nu are cum sa aibă asemenea probleme, din moment ce e destinat companiilor. Din contra, e mult mai bine testat și funcționează ireproșabil, fiindcă nu are atâta "garbage" in el (toate aplicațiile de socializare, știri, chat, meteo, jocuri, și unele de monitorizare. Lipsesc), în schimb securitatea e sporita.
Problema ta vine de la laptop în sine.