| Samson_Radu_1990 a întrebat:

am si eu o intrebare. Am vacanta de vara si incerc sa dorm mai mult dar nu se primeste, poate ca ma mustra constiinta ca stau singur acasa si trebuie sa am grija da casa... Nu stiu. Va rog sfaturi sa dorm mai bine si cum sa inving aceasta fobie de a sta singur acasa?

2 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Intr-adevar, daca nu ai mai dormit singur pana acum, poate fi intimidant sa fii singur intr-o casa, insa incearca sa ai un ideal de organizare care sa te calmeze, sa stingi toate luminile, sa verifici totul si poate nu te vei mai simti asa. Ceea ce te poate ajuta sa dormi mai bine ar fi alimentatia, un anumit program de somn, sa dormi cel putin 8-9 ore, iar ca particularitati, iti pot recomanda mierea de lavanda, are influente foarte bune si puternice, putand chiar sa ajute la vindecarea oboselii cronice.

| KillaNoFilla a răspuns:

Sa stii ca sunt si parti bune de a sta singur acasa, faci ce vrei, nu te deranjeaza nimeni.
ia-ti un caine cu tine si cheama-ti prieteni