| xRaduC a întrebat:

Ma mustra constiinta si vreau sa uit de o conversatie.
Mama mea tocmai ce a plecat de acasa, am intrebat-o unde se duce si mi-a spus ca la bunicu, la care ma intreaba daca vin si eu ca sa il colind pentru maine, cand nu vom fi acasa. Eu i-am spus ca nu vreau, mai ales ca nu am cu cine si pana la urma nu m-am dus, dar acum ma enerveaza ca ma tot gandesc la ce se va intampla dupa, pe viitor si oare daca bunicul meu se va supara pe alegerea luata de mine in cazul in care parintii ma vor aduce in discutie. Chiar nu am niciun chef sa colind fara fratele meu si prefer sa stau in casa singur... Ce de rahat poate sa fie uneori treaba asta, pe bune acum. Intreb de ei sa aflu cam cat ar sta, sa stiu daca sa-mi fac griji sau nu daca dureaza mai mult decat trebuie si tot eu sunt ala vinovat ca nu vin. Si mai naspa e ca-mi face si morala cum ca nu am venit, desi nu m-ar fi intrebat daca vin daca n-as fi intrebat-o nici eu unde merge. Tin la bunicu, dar in modurile mele, nu in ale lor...
Cum fac, asadar, sa uit de o conversatie?
-_-

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu poti uita asa simplu radu, toate trec

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dar da-o naiba de conversatie ca nu e deloc asa big deal, asa simt ca mi-am irosit 2 minute pe intrebarea asta... Fa-i altceva sa te distraga

| xRaduC explică (pentru Adry05):

Mulțumesc pentru cele două minute, foarte multe. Cred că ești extenuat(ă) la cât ai scris! :O

| RAY a răspuns (pentru xRaduC):

Nu poti uita asa simplu radu, toate trec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repetandu ti ca esti foarte prost.
asa uiti lucruri vechi,implementand altele noi.

sa ti zic o chestie pentru oameni sinceri: a tine la cineva o arati prin fapte,nu prin "tin", pentru ca nu la bunicul tii, ci la tine.

cica n ai chef si e aiurea treaba asta, pff, ce sa ti spun, pentru 2 min cat ii cantai si l ai fi bucurat ceva timp si ar fi ramas cu zambet in sinea lui ai preferat sa l lasi asa,sa stai acasa la calculator ca n ai tu chef,cand e de fapt vorba de lene.

fa un exercitiu de imaginatie: esti bunic si stii ca de Craciun vine nepotul sa ti colinde,si stai asa si l astepti.
apoi aflii ca nu mai vine de Craciun,vine mai devreme, dar nu i nimic, bine ca vine big grin
ca in final sa nu mai sa vina ca n a avut chef si a ramas la calculator.

ah, in caz ca vrei sa uiti conversatia aia, pe langa faptul ca ar trebui sa repeti ca esti prost, ghici ce probabil i-a spus mama ta bunicului la intrebarea "de ce nu a venit?"
"n a avut chef de tine"

in felul asta tii tu la bunicul? happy

| xRaduC explică (pentru anonim_4396):

Mersi că mă mai pui și la zid, după ce sunt conștient că am greșit, înseamnă mult pentru mine. Sper să îți fie bine în viață și să nu fii în situații de genul. Noroc că am vorbit cu maică-mea și că mi-a înțeles-o până la urmă și pe a mea, se pare că nu e necesar să colinzi pe cineva dacă nu asta este ceea ce vrei tu cu adevărat.
Apropo, "prost" înseamnă "persoană care nu judecă", unde aici n-ai nimerit-o. Baftă și sărbători fericite!winking

| xRaduC explică:

Bine, până aici! Îți dau report. N-ai ce căuta pe TPU, ești mai mult ca să încurci. Adică cum, pun întrebare ca să primesc răspunsuri care să mă încurajeze și mă încarc negativ mai mult. Vedem noi acum care pe care, șmechere! happy Mă doare-n cot de părerea ta. Ești un 0 pentru mine. Cu atitudinea asta de cacao n-o să ajungi nimic. Hai, pa, ai și block, persoană toxică ce ești.