| elly2love a întrebat:

Hey TPU!happy
Am si eu o intrebare.
Sunt in clasa a VIII-a si profesorii nostri spun ca s-a inventat nu stiu ce lege in care daca ei sub 4, 50 ajungi la profesionala.
Intrebarea mea este : E adevarat?
Faza e ca anul trecut s-a intrat la liceu si cu 3. Anul acesta nu mai stiu.
Adica daca eu iau 9 la romana si la mate iau 4 nu intru la liceu? Asta este foarte incorect. Nu toti au inclinatie spre matematica sau romana, depinde la ce iei nota mai mica. straight face Adica serios se intampla sa fie adevarta?
Multumesc!
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| xV3N0Mx a răspuns:

Nu nu ii adevarata

2 răspunsuri:
| xV3N0Mx a răspuns:

Poti sa intri la ce liceu vrei(daca iti permite media)Profesionalele sunt optionale pentru cei care nu adora cartea trec si munceschappy

| elly2love explică (pentru xV3N0Mx):

Oke, dar nu e adevarata legea aceasta cu daca iau sub 4, 50 intru la profesionala nu? big grin