| BuBuLoi21 a întrebat:

:*. Am si eu o mare problema. Am un telefon Nokia 2700 clasic si am bagat cod de securitate la el. Daca il blochez normal la tastatura cand umbla careva ii apare sa bage codu ca sa poata debloca. Azi dimineata mi-a umblat cineva la el. Culmea e ca desi persoana cunoastea bine codu cand l-a bagat a dat eroare. Stiu sigur ca ala e codu si nici nu l-am schimbat. Acu insa nu il mai pot debloca. Ce trebuie sa ii fac fara sa il duc la resoftare? fundita la cel mai bun raspuns :*

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Hmm... eu tot n-am inteles... deci ai problema la blocarea tastaturii? de ce nu scoti bateria si o pui la loc iar apoi schimbi codul? daca ai insa problema la codul PIN foloseste codul PUK.

| BuBuLoi21 explică (pentru Anonymus314):

Nu pot debloca tastatura la el deoarece nu mai merge codu. Nici daca il inchid si il deschid nu merge ca imi apare tastatura blocata si cand dai ok si * pentru deblocare imi zice sa introduc codu ( cod care il folosesc de 1 an ) si imi zice ca e eroare straight face.

| namnumeba a răspuns:

Ce cod ai folosit pentru al activa? big grin vreau sa pun cod pe tastatura si nu merge sad imi cere un cod ..si nu il stiu.