| Robi95 a întrebat:

Hey TPU
Astazi din greseala am dat cu coltul de la tastatura in plasma si mi-a aparut o dunga pe ecran si locul unde am lovit plasma este ca o spartura dar ecranul nu are nimic.cred ca a sarit cerneala.
Se mai poate face plasma?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Cu placere ti-as da eu o valiza daca ai putea reface ecranul tau.Nu mai poti face nimic din pacate si nu este plasma este LCD, acolo ai o matrice cu leduri si dunga a aparut pentru ca ai intrerupt o linie etc. Daca era plasma era mai rau nu mai vedeai nimic deoarece intra aer in ecran in locul vidului, ecranul se albea si gata.

| yana_9783 a răspuns:

Cumperi alta