| UserName250000 a întrebat:

De ce tot pica semnalul de la RDS? Am 1 pana la 2 liniute. Inainte aveam 3, 4 si 5 liniute
1. Am instalat antivirusuri si chiar aplicatii pentru repararea netului si nimic,
2. Pe telefon am 4-5 liniute
3. Sunt la 5-10 metri de Router
4. Nu e de la Router
5. Am restartat Laptop-ul de mii de ori si nimic
Ce pot face? Sa reinstalez Windows-ul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu semnalul de la RDS iti pica, ci ai semnal WI-FI slab pentru antena laptopului!
Daca esti deja la 5 metrii de la antena routerului, intervin obiectele metalice care slabesc (ecraneaza) foarte tare semnalul.
Incearca sa muti astfel router-ul si laptop-ul sa se vada intre ele, iar router-ul sa fie plasat in mijlocul locuintei si inaltimea mijlocie al incaperii unde este plasat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Citi pereti sunt intre tine si router? Ai spus "inainte aveam" dar nu ai specificat inainte de ce. Ce ai facut de nu mai merge? Reinstall la Windows sau ceva de genul? Laptop nou? Jucat cu setarile?

| UserName250000 explică (pentru GabiDumitrescu):

3, 4 si 5 liniute de net!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UserName250000):

Ce intreb eu, si tu raspunzi tu fix pe linga. Analfabet functional much?