| adrili10 a întrebat:

HEY TpU din ce sa ma pregatesc la simulare evaluare nationala matematica clasa 8. Vreau raspuns rapid.Dau FUNDA.

3 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Pai cum sa te pregatesti. facand multe exercitii, o poti ruga si pe profesoara ta sa iti dea teme suplimentarehappy

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Pai vezi ca ministerul a propus niste subiecte de evaluare nationala pe care le cunosti, ghideaza-te dupa ele.Cumpara-ti de la o librarie o carte cu modele de evaluare nationala, alea sunt niste modele la cum vei primi examenul.Succes!

| bellakiss a răspuns:

Pai sunt culegeri speciale cu modele de teste pe care le poti rezolva. poti gasi si pe net. te va ajuta mult crede-ma! dar trebuie sa stii foarte bine formulele de geometrie. succes la invatat.