| Bogdan2304 a întrebat:

in ultimele luni am nuste probleme.

Orice vreau sa fac nu pot, cred ca nu voi reusi

Gen am vrut sa invat la vara limba franceza dar atunci cand invat sau fac ceva tot timpul sunt deranjat nu pot retine si asta ma face sa cred ca nu pot sa invat si franceza unde chiar este mult de invatat si in plus de unele chiar mi se face scarba sa le fac.

Ce as putea face pentru a nu imi mai fi scarba si pentru a creda ca pot face acel lucru?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa iti faci tu o schema practica, sa scrii frumos si sa folosesti culori si markere.

| Bogdan2304 explică (pentru Adry05):

Asta la limba franceza dar am si alte chesti care cred ca nu le voi putea face

| Adry05 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Metoda mea poate fi folosita la orice materie.