| Cocacola121 a întrebat:

la mine în oraș e cald. Și aș vrea să port pantalonii mei scurți, dar sunt prea largi sad. I-am luat acum 2 luni cu 1-2 mărimi mai mari. Cum aș putea să îi micsorez? Eu m-am gândit să ii spăl la temperatura mare, dar nu prea știu cum, cate ore etc. Ajutați-mă, vă rog

Răspuns Câştigător
| Adelina16 a răspuns:

Http://www.raspund.eu/Diverse/cand-se-micsoreaza-hainele-? in-apa-rece-sau-fierbinte-? am-un-hanorac-din-bumbac-si-l-am-luat-2-marimi-mai-mari-%28_1433 Persoana care a răspuns întrebării, zice așa : " Imbracamintea din bumbac si mai ales din lana se micsoreaza la apa fierbinte, peste 30 de grade, depinde ce scrie pe eticheta produsului la cate grade se spala.Cea din bumbac spalata cu apa mai calda decat scrie pe eticheta intra la apa mai mult in lungime in latime mai putin, cea din lana intra la apa si in lungime si in latime.Nu te astepta sa se micsoreze hanoracul incat sa-ti vina se poate sa nu intre la apa prea mult sau sa iasa culoarea daca il speli cu apa prea fierbinte.Mai bine te duci la magazin si-l schimbi pe altceva pe masura si il speli cum scrie pe eticheta.Totusi mie la 40 de grade de cate ori spal o bluza tot intra la apa, dar e bluza subtire.Ai grija la cele din lana ca intra la apa mult si daca le pui pe calorifer.Cat despre hanorac ti-am zis eu l-as schimba.Succes! ". Nu știu dacă te-am ajutat, dar sper că da.