| Oprisan_Narcis_1997 a întrebat:

mi-am uitat parola de la router si nu stiu cum so aflu sunt diferite sit-uri in care o potafla trebuie saa o scriu deci vreau un link sau ceva in care mi-o spune. funda

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Daca ai conectat un pc / laptop cu windows la routerul respectiv si acum incerci sa conectezi alt aparat si ai uitat parola, poti extrage parola din laptopul/pcul conectat folosind rockxp. dezactiveaza antivirusul, e posibil sa-l vada ca virus. (e avertizare falsa) http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/rockxp,1.html

2 răspunsuri:
| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Parola de la router o gasesti pe spatele acestuia scrisa pe o hartiuta alba, daca ai schimbat tu parola din router atunci intra in router din nou si schimb-o iar apoi noteaza-o pe o foaie sa nu o uiti. Daca nu stii cum te conectezi la router iti spun eu : scrii sus in bara de adrese un ip de genul 192.168.1.1, daca nu stii care e ip-ul acesta de retea deschide CMD din start si scrie ip config si gasesti acolo. Dupa ce ai bagat ip-ul in bara de adrese te loghezi cu contul admin si parola admin, de acolo te descurci tu sper.

| Oprisan_Narcis_1997 explică (pentru DanyReyMisteryo619):

Spune ca, ip, is not recognized...