| Deedee_7556 a întrebat:

Hei.Stiti cumva cum sa aflu parola de la propriul calculator? Nu ca am uitat-o sau ceva. dar daca vreau sa o schimb de exemplu.imi spune ca sa o scriu pe cea veche.si faza e ca pc-ul nu a mai fost parolat pana acum.

4 răspunsuri:
| eliza_7547 a răspuns:

E foarte simplu. Pune o parola oarecare pe care sa o ti minte, iar dupa aceea cand o schimbi, scrie parola pe care ai pus-o inainte... funda?

| Anda1197 a răspuns:

Deci pasii ca sa-ti schimbi parola la windows xp:
1. intri in panoul de control din meniul start(control panel)
2. dai la pictograma cu cei 2 omuleti(conturi utilizatori)
3. Dai click pe prima(modificare cont)
4. Dai click pe creare parola(create pasword)
5.Scrii parola si gata.

Daca cumva ai alt windows e cam acelasi lucru.
Daca iti apare sa scrii o parola veche nu scrii nimic ci o scrii doar pe cea noua! succes, sper ca ti-am fost de folos:*

| gosh0108 a răspuns:

In timp ce calculatorul porneste, apesi incontinuu pe f5 pana va intra intr-un meniu negru cu mai multe variante. Apesi pe "safe mode" si apoi iti va intra in meniul cu userii. Apesi pe un alt user, nu pe cel caruia vrei sa-i schimbi parola, si intri in control panel, user acounts, apesi pe userul caruia vrei sa-i schimbi parola, si ii dai change the password si nu iti va cere parola prezenta daca esti pe alt user...

| Deedee_7556 explică:

Neah, tot imi cere parola curenta. Si habar nu am ce sa scriu. Computerul nu a mai fost parolat. Mentionez ca vreau sa pun parola la contul de utilizator, si ca nu mai exista alte conturi.