| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, sunt nou, am o întrebare pentru cei care sunt in Uk și dețin pre-settled status, sunt în UK de 3 săptămâni și am aplicat pentru presettled status prin tatăl meu și imediat am primit certificatul home office cu drepturi, am dreptul de muncă, certificatul home office este în procesare până îmi vine răspuns că am fost acceptat pentru presettled status dar pot fi refuzat? Eu munec cu părinții mei și deținem Nino în care ne sunt taxele înregistrate plătite și dacă îmi puteți spune cât durează procesarea, mulțumesc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate dura 1 luna, poate dura 6 luni, depinzand de cat de aglomerati sunt.
Sa nu uitam ca sunt concedii in perioada verii si toata lumea se intoarce la munca prin septembrie, deci mai ai de asteptat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ok mulțumesc pentru lămurire?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu mai pui semnul intrebarii la sfaristul unui fraze in care spui "multumesc"!

Vad ca ai pus 10 semne de intrebare in topicul tau initial, dupa ce ne-ai multumit si mie personal, la fel. De ce pui semne de intrebare?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Adică eu de fapt am pus niște emoji dar se transformă în semnul întrebării.