| UserName250000 a întrebat:

Windows-ul meu e virusat cumva? I-am scos toti virusii din Malwarebytes si la urmatorul restart m-am trezit cu eroarea ca Recycle Bin is corrupted. Am incercat cmd si nici ala nu se deschide, imi zice la toate programele "windows can't open this file (.exe)". Cmd-ul nu ma lasa sa-l deschid, imi zice ca taskmgr.exe nu este gasit, dar il am in system32. Chiar si un program deschis de mai multe ori tot asa imi apare "windows can't open this file (.exe)". Ce sa fac va rog? Ca am si parola de administrator care nu trebuie sa o stiu.

2 răspunsuri:
| Noone09 a răspuns:

Pai ori ai bad-uri pe hard ori trebuie să-ți schimbi wind

| Tantau_Nicolas_1973 a răspuns:

Ai nevoie de un antivirus adevărat. Du-te pe site-ul Failmid și acolo o sa găsește antivirusuri gratuite (varianta de test de 18luni) și caută acolo panda security. Antivirusul asta mă scăpat de o grămadă de virusuri grave. Daca nu merge încearcă să resetezi pc-ul. Dar mai întâi să backup la aplicațiile importante (dar ai grija sa nu dai backup și la viruși).