| Amelia94 a întrebat:

Hi guys! Astia care se pricep la camere digitale si aparate foto, care credeti ca marca este mai buna Pentax sau Nikon? Am vazut ca amandoua sunt japoneze, dar cele de la pentax par putin mai scumpe.Astept parerile voastre.

2 răspunsuri:
| IuliaAle a răspuns:

Pentax este o marca foarte buna!

| Abramburika a răspuns:

Garantat Nikon! Calitate buna si pret bun!
eu am Nikon coolpix L22:12megapixeli(dar arata super pozele), display lcd 7.5 cm (se vad super bine, deci in pc si mai bine), zoom 3.6(face poza perfect clara si cu zoom maxim),ai la el usb,husa, incarcator de baterii card, filemeaza si cu redare audiowinking funda tongue