| AnisiaKaty a întrebat:

Care considerati ca este cea mai buna marca de aparate foto digitale?

3 răspunsuri:
| HighDefinition a răspuns:

Nicon happy

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

In ordine de calitate: Nikon, Sony, Canon

| ValentinStefan a răspuns:

Cel mai bun este aparatul care il ai.
E greu sa zici care e cea mai buna marca, poti sa dai 10000 de euro pe un aparat foto dar daca nu stii sa faci fotografii, nu stii reguli de baza, ce este ISO, Diafragma, distanta focala nu ai sa reusesti sa faci fotografii bune, Poti sa dai 150 de lei pe un aparat si pe modul automat sa ai poze suficient de bune pentru facebook sau aminitiri placute din vacanta. Nu este o marca cea mai buna. Hotaraste-te ce fel de aparat vrei - compact, bridge sau DSLR si apoi poti sa ceri sfaturi si pareri, care firma ar fi mai fiabila. Cele mai cunoscute Branduri sunt NIKON si CANON, apoi Sony, pentax etc.