| SivanCosmin a întrebat:

Http://www.pc-specs.com/mobo/Asus/Asus_P8H61-M_LX2/1288

Merge sa cumpar acesti rami adica sunt compatibili cu linkul de mai sus? http://www.altex.ro/......600mhz-cl9

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Placa de baza din sistemul de mai sus nu suporta de cat memorii care au frecventa de 1066 sau 1333 Mhz. Memoriile ce vrei sa le cumperi au 1600Mhz. 4 Go este bine desi placa ta suporta 8 Go pe slot dar nu te lasa frecventa.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Help icon Compatible RAM Speeds
DDR3 1066 MHz
DDR3 1333 MHz
DDR3 1600 MHz

Pai aici scrie si 1600

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici siteul oficial Asus:
http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX/specifications/
Acolo scrie clar 1066 si 1333.Atat!

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Cel pe care il am eu e M_LX 2

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Ai dreptate! Merge si 1600. Este in regula.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

File:///C:/Users/Sivan/Desktop/SIVAN-PC.html

Am facut asta cu CPU-Z...

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Asta este un fisier pe calculatorul tau. Eu nu-l pot vedea.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Http://www.manualslib.com/manual/417396/Asus-V6-P8h61elx.html

Asta e modelul calculatorului pe care il am.

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Ok si care-i problema? Ti-am spus ca memoriile vor functiona.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Pai nu sunt sigur daca este M_LX sau M_LX 2

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Pe CPU-Z ce scrie la mainboard si model? Daca nu vezi direct pe placa de baza in computer. Poate scrie pe ea.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

La mainboard la model scrie V6-P8H61ELX

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Nu stiu ce sa zic! Daca nu este varianta 2 o sa ai probleme. Nu te poti uita pe ea?

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Http://www.altex.ro/......333mhz-cl9 Daca imi iau doua din acest model imi vor merge?

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Da> Daca le pui singure. Daca le pui cu altele mai vechi s-ar putea sa nu mearga daca au alta frecventa in loc de 1333 Mhz.

| SivanCosmin explică (pentru Salontanul):

Pai nu, deci am decat doua sloturi. le scot cele doua placute vechi si voi pune in locul lor doua dinacesteawinking

| Salontanul a răspuns (pentru SivanCosmin):

Atunci e Ok.