| DonJuanWannabe a întrebat:

Iau pensie de urmas dupa Mama, sunt clasa a 12-a si de obicei imi intra in data de 12-13 a fiecarei luni. Luna asta (MAI), nu mi-a mai intrat decat alocatia si deja e 17.

E ultima luna de scoala, ma asteptam sa primesc macar pe luna Mai daca nu si la vara. Sau e vreo posibilitate sa-mi fi intrat luna trecuta ca un fel de cadou de Paste cum s-a intamplat la anumite institutii de buget?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe cuponul de pensie din luna aprilie, desi nu-mi vine sa cred ca ti-au dat-o in avans. Daca nu ai primit-o inca o vei primi in cateva zile.
Vei primi pensia si in continuare, daca vei urma facultatea.

| GabrielaIoana a răspuns:

Sigur o sa o primesti! Pensia o primesti pe toata perioada studiilor si cum nu se poate stii pana la toamna daca urmezi sau nu o facultate sigur primesti pana atunci. Apoi, depinde doar de tine ce alegi sa faci. Daca continui studiile vei primi pensie pana la finalizarea lor.Si eu sunt in aceeasi situatie, sper ca te-am ajutat. happy