| Eu500 a întrebat:

Ieri bunici mei si-au pus dolce si am descoperit ca nu merge teletextul dar cum fac sa mearga si precizes ca nici pe telecomanda de la dolce nu apare butonul teletext ce sa fac

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Folosesti telecomanda tv-ului si cauti teletextul pe canalele tv ce furnizeaza si acest serviciu(tvr1 antena 1 etc.)Daca in aceste conditii nu apare teletextul atunci e posibil ca serviciul sa nu fie retransmis de operatorul de satelit.

| alin503 a răspuns:

Praf dolce!