| LostInDreams a întrebat:

Am o problema cu telecomanda de la TV(de la dolce o am), anume ca nu mai pot schimba canalele, nu mai pot schimba volumul, ori inchide decodorulstraight face. Ca si cum nu are baterii, dar i le-am schimbat.De scapat nu am scapat-o, dar nu mai mergesad. Ce sa fac sa mearga? Inafara de a suna la dolce daca se poatehappy

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Verifică întâi dacă întradevăr este de vină telecomanda folosind butoanele de pe panoul receiver-ului. Dacă nu e blocat încearcă ce ţi-a recomandat @Lenu, dacă este blocat închide aparatul de la întrerupătorul aflat pe panoul din spate, lângă cablul de alimentare la reţea, pentru un minut şi apoi porneşte-l din nou.
Mult succes!

| Lenush a răspuns:

Pai si eu mai aveam probleme cu telecomanda de la Tv dar nu e de la dolce
ti-as propune sa o desfaci si sa o stergi cu vata inmuiata putin in alcool sanitar iar apoi sa o lasi sa se usuce.
la mine a mers
sper sa functioneze
daca nu, nu ai ce sa faci altceva decat sa o duci la reparat
bafta...
ciao...paaa...Lenu