| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un baton de proteine si un prieten mi-a spus ca trebuie sa beau multa apa dupa ce am mancat ca sa isi faca efectul este adevarat? Si cam cat pun pe mine dupa un baton?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minciuna batonul ala are cateva calorii in el si apa nu e necesara sa o bei pentru a-si face efectul te-a mintit.

| 2dor4 a răspuns:

Nu pui mai nimic, nu se bea multa apa ca elimini efectul batonului, daca vrei sa cresti in masa ia-ti carbohidrati si ceva supliment bazat pe creatina(Xplode, whey mass-r etc)batoanele se folosesc inainte de antrenament si dupa, pentru energie si pentru a inlocui ce ai pierdut in timpul antrenamentului prin transpiratie etc