| Vraciu2016 a întrebat:

Ce se intampla daca iei proteine fara sa faci sala? Isi mai fac efectul?

Mi-a dat un prieten niste proteine pe care dimineata trebuie sa le pun in lapte cald sau apa calda. Isi fac efectul daca nu merg la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| AlexCristi97 a răspuns:

Tu ce efect te astepti sa isi faca proteinele? Cand mananci o bucata de carne, isi face "efectul"? Probabil ca da, adica iti tine de foame...sau daca mananci foarte multa te ingrasi. De aici poti trage concluzia ca daca iei supliment proteic fara sa ai nevoie, cel mai probabil te vei ingrasa. Nu lua daca nu faci sport pentru ca nu are rost.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Daca le iei fara sa faci sport, vei depune grasime, ceea ce nu arata deloc estetic. Iti sugerez totusi sa te duci la sala sau macar sa practici un sport.

| AssoX a răspuns (pentru Ririru):

Ba da-l dracu? ``depui grasime``? tu te referi la gainere, e o diferenta. Poti lua proteine(in timpul zilei poti sa iei cu apa deoparece isi fac mai repede efectul si e mai bine, iar seara poti lua cu lapte)

| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "niste proteine"?

ZI si tu: NUME FIRMA, NUME PRODUS.

Ca sa stim si noi CONCRET despre ce vorbim.

| DovleacTurbat a răspuns:

Cand mănânci mancare "isi face efectul"? Asa si cu "proteinele" ai adus organismului un plus de proteine, carbo, grasimi ma rog, in functie de ce supliment ai folosit.

| Betty12345678 a răspuns:

O sa te faci pufos.