| AndreiAndrei1995 a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum se calculeaza metrul cub de gaz si cat mai costa acum?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Metrul cub" de gaz ti se masoara cu contorul de gaz instalat.
Printr-o formula "magica" invenata de ei (firmele furnizoare de gaz), "metrul cub" se transforma in "energie" (kW), adica 1mc = 10-11Kw. Factura se face in Kw, sa nu "sara in ochi" scumpirea permanenta (cu cativa ani in urma, un metru cub de gaz costa cat acum un kW, adica de 10 ori mai putin ca acum! ).

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu ruleta in orice caz nu. happy

| AndreiAndrei1995 explică (pentru cristi202):

Amuzant esti

| cristi202 a răspuns (pentru AndreiAndrei1995):

Pai și întrebarea e. Cum sa calculezi un mic de gaz? Poți să o faci? Nu e apa, sau lemn, sau piatra, sau ceva ce poate fi pus într-un volum. Doar un contor poate sa masoare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se măsoară cu contorul pe care îl ai în locuință.

| AndreiAndrei1995 explică (pentru sadrian46):

Si eu am intrebat cum se calculeaza, eu de unde sa stiu cat trebuie sa platesc daca nu am niciunde scris pretul unui mc?

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiAndrei1995):

Primești facura online.

| relian a răspuns (pentru AndreiAndrei1995):

Nu ai factura, acolo trebuie sa zica cit costa 1 mc.Ai aflat pana la urma cit costa sau inca cauti?