| Smile_3473 a întrebat:

Imi explicati si mie ce e fundita si la ce foloseste, va rog?

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Cu ajutorul unei fundiţe îţi poţi mări punctajul pe care îl ai, înaintând în top. Este ca şi un fel de premiu, pe care l-ai câştigat în urma unui răspuns corect şi folositor pe care l-ai dat user-ului respectiv. Cu cât ai mai multe puncte, cu atât de mult înaintezi, ocupând o poziţie din ce în ce mai bună în top, şi demostrezi că eşti un bun ajutor şi un bun prieten pentru fiecare dintre noi.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Fundita este apreciarea care ti-o da cel care a intrebat si a ales raspunsul tau ca fiind cel mai bun pentru el! Fundita valoreaza 100 de puncte.Cu cat ai mai multe, cu atat se presupune ca esti mai util pe acest site si cresti in clasament!

| CM7YRE a răspuns:

Fundita se da celui mai bun raspuns la o intrebare, cand acumulezi un numar de fundite poti fi propus sa ajungi Vox populi, uite aici http://www.tpu.ro/blog/?p=601

| andrei95 a răspuns:

Iti ajuta sa ajungi expert TPU cred adica iti da puncte mai multe si inaintezi in top daca vrei sa vezi pe ce loc esti dai la vizualizare profil

| Ralucutsa a răspuns:

Fundita este simbolul unui raspuns castigator dat de cel ce a pus intrebarea celui ce a avut un raspuns cat mai esalonat si de buna calitate.
Se folosesc pentru a deveni Expert TPU (daca ai multe) si pentru a avea unui Rank bun

| TraficDeMentosane a răspuns:

Imi dai fundita daca iti spun? laughinglaughingrolling on the floorrolling on the floor... da da da. ai dat deja stiubatting eyelashes mda te iertwinking. [rolling on the floor]

| maduts a răspuns:

Fundita se da unui membru TPU care te-a ajutat sa gasesti un rasp la intrebarea ta.winking

| atn93 a răspuns:

Referitor la acest site fundita reprezinta un fel de "premiu" pentru cei care au dat un raspuns castigator la o intrebare. in general o intrebare primind mai multe raspunsuri si fundita se da la raspunsul cel mai potrivit