| Darcs a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se desfasoara procedura la forma de invatamant fara frecventa, la facultate? As vrea sa stiu, mai exact, daca poti merge la cursuri atunci când ai timp si când doresti, chiar daca este invatamant fara frecventa sau daca trebuie sa vii doar la examene fara sa te poti prezenta la cursuri. Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent se spune invatamant la distanta. Va trebui sa te prezinti doar la examene. Pe parcurs se poate sa-ti ceara si unele lucrari scrise.

| Darcs explică (pentru Ioandelasal):

In regula, dar din anul doi se poate sa ma transfer la invatamant cu frecventa, nu-i asa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Darcs):

Da, se poate, daca facultatea iti acorda transferul.
De altfel poti participa la cursuri si fara sa te transferi, nu este interzisa participarea.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vorbesti cu profesorul, poti participa la cursuri ca ascultator (fara sa intervii), chiar si daca nu esti student.
Profesorii sunt chiar bucurosi, mai ales daca de la ore chiulesc multi happy