| Blackyty a întrebat:

Imi puteti spune o porecla buna pentru numele Ioana? Dau funda si vot celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Alege-ti tu:
Campioana,spioana,vicecampioana,bomboana,coloana,consoana,cucoana laughing,icoana,persoana,semicoloana, semiconsoana, ardeleana.
Fundă :d? Plzz

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu stii ce-i aia porecla? Cred ca habar n-ai! Poreclele nu se dau in functie de nume.

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Yoyo

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

O porecla nu porneste de la nume, ci de la ceva ce ai facut sau ce ai.mie mi se spune Veveritza pentru ca am ras de veveritza.O porecla poate sa nu iti placa dar asta te reprezinta. Unui coleg de al meu ii se spune "Varza".nu stiu daca ii place si nu cred, dar s-a obisnuit si a acceptat-o pentru ca asta il reprezinta.

| Sara_9740 a răspuns:

Poi de la Ioana mie mi-ar placea Ione! Pe mine ma cheama Raluca si prietenii imi spun Khushi! Imi place porecla desi nu are nici o legatura cu numele meu!

| Sara_9740 a răspuns:

Da Ioana porecla nu porneste de la nume! Mie mi se spune Khushi pentru ca seman cu ea big grin dar ma cheama Raluca si de la Raluca la Khushi e distanta de la cer la pamant rolling on the floor dar tu ai un nume frumos de ce vrei sa ti se spuna altfel si oricum le va fi greu prietenilor tai sa te stringe altfel indata ce ei s-au obisnuit cu "Ioana" big grin