| VlaDtz99 a întrebat:

Imi puteti spune un program care detecteaza driverele lipsa si sa fie FREE, fara serial key, nimic? Windows7 si un link, eventual?

5 răspunsuri:
| vRemi a răspuns:

Nu prea cred ca este asa ceva, si in + driverele lipsa care sa fie? Daca ai driverele normale si iti functioneaza calculatorul, normal ca ai toate driverele importante, restul nu trebuie instalate, sau te anunta windows-ul cand sa le instalezi.

| VlaDtz99 explică (pentru vRemi):

De la un stick

| vRemi a răspuns (pentru VlaDtz99):

Nu se poate sa fie de la un stick, poate sa fie doar de la un Port USB, daca iti scrie USB device not recognized, scoate laptopul de la sursa de alimentare si lasa-l sa se descarce de tot, apoi, il bagi din nou in priza si o sa mearga.

| bistrita1984 a răspuns:

Drivergenius

| Lifar a răspuns:

VlaDtz99, bineinteles ca sunt programe de acest fel. In top este Iobit Driver Booster. Iti pun aici un review despre el:
IObit Driver Booster 1.1.0.551
IObit Driver Booster este un instrument de actualizare driver simplu și eficient, care scanează rapid sistemul Windows pentru drivere, apoi descărcă, instalează și le înlocuiește cu un clic. Acesta protejează computerul de la conflictele de software, erori de hardware și rezolvă problemele de blocarea sistemului cauzate de drivere depășite.
Programul va identifica în mod automat componentele hardware și apoi căutați pentru a se asigura că fiecare piesă de hardware-ul are cel mai recent driver dispozitiv instalat.
Orice problemă la driver poate fi fixată cu câteva clicuri de mouse. Toate driverele vechi pot fi detectate printr-un simplu click pe butonul "Scan", iar apoi trebuie doar să faceți clic pe butonul "Update All" pentru a actualiza aceste drivere depășite. Comparativ cu alte instrumente de actualizarea, IObit Driver Booster poate îmbunătăți performanța PC-ului pentru jocuri.
IObit Driver Booster excelează la interfața sa simplă și ușor de utilizat. Nu e nici o căutare în încercarea de a decide ce trebuie să faceți: doar lansarea programului, se scanează imediat PC-ul, și un raport detaliat apare doar câteva secunde mai târziu.

Caracteristici:
• identifica automat drivere învechite
• actualizare cu un clic pentru performanță maximă Hardware
• optimizarea drivere de specialitate pentru experiență de top la joc
• rapid, sigur și ușor de utilizat
• stimulează performanța PC-ului
Il poti lua de aici:
http://www.iobit.com/driver-booster.php
Si pentru cei care nu stiu, mai exista un program foarte bun...SlimDrivers...http://www.driverupdate.net/,dar eu ma impac mai bine cu primul.
Un an nou fericit, iar daca mai aveti intrebari, cu drag o sa va ajut!