| biabibi09 a întrebat:

Imi spuneti cum sa sterg o pagina pe Facebook? Nu cont, pagina.
FUNDA!

2 răspunsuri:
| HinaOnBike a răspuns:

FACEBOOK - CUM STERGI O PAGINA (FAN PAGE)! In primul rand trebuie sa fii singurul administrator al acelei pagini! (fara alte persoane cu drept de administrator)
1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".
2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.
3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"
4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"
Uite si 3 printuri aici: http://i.imgur.com/....../7BVoU.jpg Bafta!

| eMiiau a răspuns:

Intri pe pagina respectiva, si sus o sa gasesti optiunea "Editeaza Pagina / Edit Page". Dai click pe ea, mai exact pe "Manage Permissions / Permisiuni", si o sa iti apara mai multe optiuni. Ultima dintre ele este 'Detele page / Sterge pagina". Dai click si cred ca te descurci de acolo. :]