| Uratu140 a întrebat:

Imi spuneti o pastila care calmeaza durerile de masea?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un Nurofen forte, mergi și la dentist.
Sănătate!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), Ketorol/Ketonal, etc.

Şi, mergi la STOMATOLOG!

Toate cele bune.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună. ツ
Încearca Nurofen sau Ketonal.

| Mihaitzz a răspuns:

Denumiri de pastile ti s-a raspuns, dar cred ca mai bine ar fi sa te duci la dentist, deoarece poate ai ceva mai grav si trebuie tratat la timp!
Salut!

| raresm99 a răspuns:

Dento calmin, sau ketonal ( doar o pastila, caci sunt puternice dar sunt bune.

| Corasonsalvaje a răspuns:

Aulin,algocalmin,nurofen,ketonal.Daca te doare si gatul sub masea sau urechea ori ai abces ia antibiotic caci s-ar putea sa fie infectie..nu lua multe aulin sau ketonale pe zi unul e suficient deoarece sunt foarte tari.Insanatosire grabnica te:*

| Dragutzu_Vladutzu_1994 a răspuns:

Buna...Cel mai bun e antinevragicul

| eLPadrino a răspuns:

Tador sau Ketonal.