| Lupuleasa_Mihai_1999 a întrebat:

Imi trebuie pasaport pentru a calatori in Anglia?
50%imi zic da; 50% imi zic nu laughing.
Deci am nevoie?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

CAT TIMP ANGLIA E IN UE NU ITI TREBUIE PASAPORT
breaksit-ul e pe rol, DAR inca nu e executat, Anglia e in UE

insa asta se aplica (evident) daca ai buletin (CI), daca nu ai, atunci cum au spus si cei de mai sus, iti trebuie pasaport si eventual procura

| Lupuleasa_Mihai_1999 explică (pentru ziftode):

Nu stiu ce inseamna "CI", oricum mersi mult!

| ziftode a răspuns (pentru Lupuleasa_Mihai_1999):

Carte de identitate, buletine nu mai exista de pe vremea lui Ceasca

5 răspunsuri:
| L2o21 a răspuns:

Dacă ai buletin nu iți mai trebuie, dacă ai sub 14 ani atunci da, dar daca te duci doar cu unul dintre parinti, atunci o sa ai nevoie si de procură. Fundă? laughing

| L2o21 a răspuns:

Ai nevoie de paşaport doar dacă ai sub 14 ani (adică dacă nu ai buletin) dar dacă pleci doar cu unul dintre părinți atunci o să ai nevoie şi de procură. Fundă? laughing)

| KawaiGirlXDD a răspuns:

Da ai nevoie foarte mare de pasaport daca nu ai buletin, trebuie sa treci cu vaporul, la vapor iti va cere gen un act de identitate al tau si certificatul de nastere. Daca ai buletin poti lua buletinul cu tine pentru a trece vama Romaniei si a altor tari :3

Sper ca te-am ajutat.