| Marioara12345677 a întrebat:

In cât timp ajunge o scrisoare din România in Qatar prin Posta Română?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce serviciu o trimiti!
Daca folosesti posta romana cu serviciul express, poate ajunge in 2-3 zile dar plata este considerabil mare.

Daca o trimiti cu posta romana, serviciul simplu, ieftin cu timbre, poate ajunge in 2-3 saptamani.

Cu DHL-ul sau alt servicuu de curierat express, poate ajunge in 2 zile, dar costa foarte mult.

In orice caz, in ziua de azi nu mai trimite nimeni scrisori prin posta, ci prin email sau fax, tocmai pentru a ajunge rapid la acea persoana sau companie, fiindca se poate pierde sau poate ajunge mult prea tarziu la destinatie.

| Marioara12345677 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns!
Scrisoarea este pentru iubitul meu, de aceea îmi doresc sa o trimit in format fizic?

1 răspuns: