| Lorenzo1 a întrebat:

În cat timp e gata un apartament de 2 camere dacă blocul e deja construit?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chinezii il termina in 3 zile.
Dorel il termina in 3 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil in cateva luni, fiindca la interrior este foarte mult de lucru, sa se finiseze camerele, sa se varuiasca, vopseasca, sa se monteze tocuri, usi, instalatii de tevi, electrice, prize, canalizari, montaje de chiuvete, wc-uri, bai, tevid e gaze samd.

| sierra1 a răspuns:

ți-l dă constructorul la "cheie" sau cum?

| SharpEagle a răspuns:

Gata, adica, la cheie stiind ca se pleaca de la beton/caramida?
Depinde de foarte multe. Ar putea fi gata in 2 saptamani, dar ar putea si in 6 luni.
Conteaza daca exista puse sau nu instalatiile (electrica, gaze, apa, canalizare), cu cati oameni se lucreaza, ce finisaje se pun (daca-i munca de migala, gen mozaic si alte brizbriz-uri), daca dezvoltatorul are toate formalitatile facute samd.
Cat ti-a dat ca termen?

| KR0N5TADT a răspuns:

Într-un timp relativ.

| Silviullet a răspuns:

Nu e nimic clar in ceea ce intrebi.
Singurul raspuns corect este asta: Doar constructorul iti poate spune!