| maddaaa a întrebat:

In cazul in care m-am nascut pe data de 21 mai 1994 ce zodie am, taur sau gemeni? Va rog frumos sa-mi rapsundeti ca sunt nelamurita.

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Cred ca zodia ne-o facem singuri, doar noi alegem ce si cum suntem. Nu astepta sa se intample lucrurile ca in horoscop, actioneaza si vei vede ca lucrurile bune ti se vor intampla, indiferent ca esi in taur sau in gemeni.
Si la urma urmei cred ca asta iti doresti.

3 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Ai dreptate în alte părţi spune că este gemeni, în alte locuri că este taur, nici eu numai înţeleg! dar ca să-ţi dai seama ascultă cele două zodii si care ti se pare ca se aproprie de ce ti se va întâmpla atunci aceea este, iar dacă nu se întâmplă absolut nimic din ce zice în horoscop, atunci numai crede în ele!

| vlad_8452 a răspuns:

3. GEMENII  (21 mai – 21 iunie)
Semn de Aer, guvernat de planeta Mercur.
Principalele calităţi: Posedă calităţi multiple, care, dacă sunt bine exploatate, facilitează considerabil reuşita nativilor. Au o inteligenţă rapidă, sclipitoare, elastică, ceea ce le sprijină afirmarea ca inventatori şi cercetători. Fac dovada unui spirit critic, dar într-o manieră constructivă şi agreabilă, atrăgând simpatia celor din jur. Nu se lasă copleşiţi de mari pasiuni şi îşi păstrează sângele rece în orice împrejurare. Planeta Mercur le imprimă înclinaţii intelectuale, de spirit, care prezidează afacerile şi, în mod special, comerţul.
Principalele defecte: Planeta Mercur le imprimă ca influenţe negative, avariţia, egoismul, psihozele de toate genurile. Dualitatea caracteristică acestui semn poate genera fie caractere generoase, fie avare, nehotărâţi sau decişi, impresionabili sau fragili. Omul născut sub acest semn este deseori inconstant şi volubil, nu recunoaşte niciodată că se înşeală şi, dacă este pus în faţa faptului împlinit, va găsi un pretext pentru evitarea răspunderii, sau, pur şi simplu, va da din umeri nepăsător, indolent. În relaţiile sentimentale, nu îşi ia niciodată angajamente pe termen lung.
Raporturile nativului din Gemeni cu celelalte semne: Este în relaţii bune cu Berbecul, Vărsătorul, Taurul, Racul, Gemenii, Săgetătorul, dar mai ales cu Balanţa. Este în relaţie proastă cu Fecioara şi Peştii.
Zile norocoase: 4, 11, 13, 16, 23, 31; Miercuri, Joi.

| castamate a răspuns:

Depinde la ce ora te-ai nascut. Ora la care esti nascuta indica zodia (mai precis pozitia Soarelui in acel moment), iar pozitia Lunii iti arata ascendentul. Mai multe poti afla accesand un site cu profil astrologic unde trebuie doar sa introduci datele si iti arata clar raspunsul la intrebarea ta.