| alexandruth a întrebat:

In ce limbaj de programare e facut jocul Mario Forever? big grin

13 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Engleza

| alexandruth explică (pentru Aide):

Nici macar nu stii ce e aia programare si tu zici de engleza... GENIUS!

| Radeas1 a răspuns:

Da ce? Vrei sa-i spargi pe aia de la Mario? laughing

| alexandruth explică:

Nu scrie in ce limbaj este facut. Nu mai da raspunsuri aiurea.

| DimLight a răspuns (pentru alexandruth):

Un fel de assamble probabil pentru ca e facut pentru arhitectura consolei pe care a aparut, e posibil sa gasesti vreun articol daca o sa cauti in engleza pe google
http://www.dreamincode.net/forums/topic/152401-nes-game-programming-part-1/ chiar nu stiu exact ce toolori foloseau programatorii vremii aleia

| alexandruth explică (pentru DimLight):

Mario forever, nu Super Mario Bros... Mario forever e pentru Windows. straight face

| 69CarpeDiem a răspuns:

Engleza cred.

| Masterprime a răspuns (pentru 69CarpeDiem):

Limbajul de programare nu este nici engleza, nici romana, nici etc. Limbaj de programare inseamna C++/C, dar stii asta doar daca ai auzit de profilul Mate-Info.

| alexandruth explică (pentru 69CarpeDiem):

Limaj de programare Engleza? Tu te auzi ce zici? Macar ai citit intrebarea? laughing

| 69CarpeDiem a răspuns (pentru alexandruth):

Asa intrebare, asa raspuns.
Daca deja stii, de ce mai intrebi?
Ca stii mai bine Mario Forever decat noi? Felicitari esti un GENIU!
STII MARIO FOREVER!
De la mine ai un os...

| alexandruth explică (pentru 69CarpeDiem):

NU, nu stiu baiete, de aia intrebam, si daca vrei doar sa te aflii in treaba, gaseste-ti alt topic in care sa postezi, ok?

| 69CarpeDiem a răspuns (pentru Masterprime):

Am auzit evident de profilul Mate-info pentru ca acolo ma si duc.
Eu nu am facut informatica pana acuma pentru ca sunt la clasa de avansati si fac intensiv engleza din clasa a5-a.
Ok,am gresit, omoarati-ma ca nu am gandit.
Sunt alte raspunsuri si mai stupide...asta e.