| WissHlp a întrebat:

In ce tari se vorbeste limba italiana?

Răspuns Câştigător
| andrei50497 a răspuns:

Italia, Elveția, San Marino, Vatican, Malta, Slovenia, Croația, Libia, Eritrea, Franța și printre descendenții emigranților în alte țări, mai ales Canada, Statele Unite și Brazilia

4 răspunsuri:
| andrei50497 a răspuns:

Italia, San Marino si Vatican

| WissHlp explică (pentru andrei50497):

Ma intereseaza daca se mai vorbeste in alta tara in afara de Italia(san mariono si vatican este tot in Italia)

| WissHlp explică:

San marino si vatican este in Italia. vreau sa stiu daca se mai vorbeste in vreo tara in afara de Italia

| WissHlp explică:

Up?

| andrei50497 a răspuns (pentru WissHlp):

Italia, Elveția, San Marino, Vatican, Malta, Slovenia, Croația, Libia, Eritrea, Franța și printre descendenții emigranților în alte țări, mai ales Canada, Statele Unite și Brazilia