| best1people a întrebat:

In liceu nu am avut sala de sport, in orele de sport stateam intr-o sala libera de vorba si primeam note asa degeaba.Acum merg la facultate, nu sunt inapt de educatie fizica, dar problema este ca nu am conditie fizica si nu stiu să joc nimic, iar in jur nu exista cluburi sportive. Se pune mare accent pe sport la universitate, profesorii te obliga să joci, ce solutie ar fi? (la facultatea din Mures merg)

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Se pune accent pe ora de sport la facultate. Depinde de profesor, dar in general acestia tin să fii prezent la ora si să executi. La mine asa este si, intrebandu-mi fostii colegi de liceu, am aflat ca si la ei e la fel. O solutie foarte lejera si foarte des folosita este să iti iei scutire. Chiar daca esti apt, doctorii stimulati de o mica atentie sau nu, obisnuiesc să dea adeverinte.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sper ca nu te-ai dus la o facultate de educatie fizica si sport! Altfel ce legatura ar avea facultatea cu sportul? Scolile pana la liceu se considera de cultura generala si pregatire pentru viata. In facultati nu se face sport decat daca-i specialitate. Ele sunt de specializare nu de cultura generala.

| AFR81 a răspuns (pentru Salontanul):

Sportul este obligatoriu la orice facultate. Chiar daca mi se pare absurd să pui o femeie de 30-40 de ani sau mai bine să alerge si să faca nu stiu ce exercitii, daca nu are vreo adeverinta de la doctor cum ca nu este apta, atunci trebuie să fie prezenta la ora si să execute.

| best1people explică (pentru Salontanul):

Nu m-am dus la educatie fizica, dar tot fac ora de sport

| Sn4k3 a răspuns:

Pai incepe s-a faci sport, acasa nu se poate?
Exercitii fizice/sala/fotball cu prietenii si alte sporturi
Si asa la scoala nu cred ca faceai cine stie ce.