| antonia09 a întrebat:

Incepand cu ce varsta ies primii dintisori la bebelusi?

Răspuns Câştigător
| cristinela a răspuns:

Fiicei mele i-au iesit incepand de la 4 luni si jumatate.Depinde putin si de alimentatia ta cand erai insarcinata si depinde si de copil. Dar in orice caz, la patru, cinci luni.

8 răspunsuri:
| antonia09 explică:

Medicul pediatru din Romania mi-a spus cand avea 4-5 luni ca are gingia imflamata jos. Acum are 7 luni si nici un semn de eruptie. Pot iesi si dupa 7 luni?

| mihaa a răspuns:

La fetita mea i-a iesit al 4 luni si la a 2 la 8 luni acum depinde

| cucalic a răspuns:

Fetitei mele i-a iesit primul dintidor la 7 luni la fetita unei prietene i-a iesit la 4 luni, nu e obligatoriu sa le iasa la felstardifera de la copil l-a copilbee

| M.madallina a răspuns:

Verisoarei mele iau iesit la 7 luni, altor bebelusi la 5 luni...

| r8driver a răspuns:

Pina intr-un an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiului meu cel mare i-au iesit la 3 luni jumate. M-am trezit cu ei gata iesiti big grin. De obicei, intre 4 si 7 luni, cei 2 incisivi de jos.

| bruneta_9895 a răspuns:

Mie mi-a iesit la 2 luni jumate...

| Sabina_8007 a răspuns:

Dintisorii nepotelului meu au inceput sa iasa pe la 5 luni si jumatate.
Depinde de copilas :')