| safwweqgv a întrebat:

Incerc sa pun internet de la un modem romtelecom pe 2 calculatoare, dar nu imi merge internetul pe unul din ele. Cum sa procedez ca sa am internet pe ambele calcullatoare?

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Modemul ala nu are mai multe porturi de lan?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pur și simplu mai bagi un cablu într-una din mufele alea galbene de la rooter-ul wireless. Dacă-ți merge pe unul, obligatoriu trebuie să-ți meargă și pe celălalt. Eventual permută mufele între ele și vezi ce se-ntâmplă. E posibil dacă ai avut căderi de curent să se fi resetat și rooter-ul să închidă celelalte porturi. Se întâmplă rar dar se întâmplă.

Dacă tot nu te descurci, sună gratuit de pe fix la 0800825425 și te vor ajuta colegii de-acolo.

Succes!

| Anonymous2899 a răspuns:

Ai router wireless? Unde poti sa bagi 4 calculatoare?

| nBlade a răspuns:

Poi intra pe cel care nu merge la setari si la IP da automat.Cam atat.eu am 3 calculatoare si si un laptop si merge pe toate.am modem wireless.dar daca este cu cablu tot merge.